Rocznice śmierci



Powrót do strony głównej

Dziś, 16-06-2024, rocznicę śmierci obchodzą (73)

Nazwisko
Imię
Stopień wojskowy/
Narodowość
Jednostka Data śmierci (rrrr-mm-dd)
Miejsce śmierci
Miejsce pochówku
Lokalizacja
Województwo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Uwagi
ZARUBA RUDOLF INFANTERIST K.U.K.INF.RGT 100, 12KP 1918-06-16 - Częstochowa III miasto, gm. Częstochowa, pow. m. Częstochowa śląskie - - -
WITTENBURG A. - - 1918-06-16 - Łosośnica wieś, gm. Resko, pow. łobeski zachodniopomorskie - - Mogiła 11
WEITUSCHAT EWALD HUSAR HUSAREN REGIMENT FÜRST BLÜCHER VON WAHLSTATT NR. 5 1915-06-16 - Słupsk miasto, gm. Słupsk, pow. słupski pomorskie - - tablica pamiątkowa
UTESCH FRANZ - - 1917-06-16 - Dobrzany miasto, gm. Dobrzany, pow. stargardzki zachodniopomorskie - - obelisk
TANNENBRING OSKAR PIONIER 12 BATALION PIONIERÓW 1918-06-16 8 SZPITAL POLOWY W FROHLREICH Jasna Góra wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1888-07-20 - ZMARŁ Z ODNIESIONYCH RAN
TANNENBRING OSKAR REINHARD KRANKENTRAGER 270 KOMPANIA SANITARNA 1918-06-16 8 SZPITAL POLOWY Jasna Góra wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie 1892-11-01 - ZMARŁ Z ODNIESIONYCH RAN
STARCZAK JÓZEF SZEREG. - 1919-06-16 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1898 - -
STANCIU PANU GEM./RUM. I.R.47 1917-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1899 - -
SPYRA PAUL - - 1917-06-16 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
SIMONIDES JAK. - - 1916-06-16 - Nowa Wieś Prudnicka I wieś, gm. Biała, pow. prudnicki opolskie - - -
SIMONIDES JAK. - - 1916-06-16 - Nowy Dwór Prudnicki wieś, gm. Krapkowice, pow. krapkowicki opolskie - - -
SIGFANZ JOSEF - - 1917-06-16 - Rozkochów wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
SALOMON GERGELY INFANT. K.U.K. I.R. 51 1915-06-16 - Odrzywół wieś, gm. Odrzywół, pow. przysuski mazowieckie - - -
RTAK ADOLF - - 1916-06-16 - Długopole Górne wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
ROTWAND JAN JÓZEF PODPORUCZNIK BAJOŃCZYK 1915-06-16 Carency (Francja) Warszawa-Powązki II część miasta Warszawa mazowieckie - - -
ROSANOW SAFRON RUSS. INF.REGT.211.15.KP. 1915-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
RIEDEL PAUL - - 1916-06-16 - Kiełczyn wieś, gm. Dzierżoniów, pow. dzierżoniowski dolnośląskie - - -
RICHTER OTTO GEFREITER - 1917-06-16 - Grabik wieś, gm. Żary, pow. żarski lubuskie - - -
POLEWKA JOHANN - - 1915-06-16 - Zabierzów wieś, gm. Walce, pow. krapkowicki opolskie - - -
POKANILJE - INFANTERIST K.U.K. I.R. 50/28 K. 1915-06-16 - Klwów wieś, gm. Klwów, pow. przysuski mazowieckie - - -
PITILIMOW JEFIM GEM./RUSS. I.R.502 1917-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1896 - -
PERLIKOWSKI WŁAD. SZEREG. - 1919-06-16 - Inowrocław III miasto, gm. Inowrocław, pow. inowrocławski kujawsko-pomorskie 1900 - -
PAWLOW WASSILI GEM./RUSS. I.R.233 1918-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1884 - -
NOWAK FRANZ - - 1915-06-16 - Poborszów wieś, gm. Reńska Wieś, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
NOSSOL HANS - - 1917-06-16 - Kózki (opolskie) wieś, gm. Pawłowiczki, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
NEUDECKER VALENTIN - - 1916-06-16 - Krowiarki wieś, gm. Pietrowice Wielkie, pow. raciborski śląskie - - -
NEAKSCHU WALERJAN GEM./RUM. I.R.12 1917-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1887 - -
NAC KOSTACH GEM./RUM. I.R.12 1917-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1898 - -
MÜLLER HUGO GRENADIER - 1918-06-16 - Machowino wieś, gm. Ustka, pow. słupski pomorskie - Bedlin-Bydlino -
MORLNAR JOSEF INFANT. K.U.K. I.R. 51 1915-06-16 - Odrzywół wieś, gm. Odrzywół, pow. przysuski mazowieckie - - -
MICHALCZYK IGNATZ - - 1915-06-16 - Szczedrzyk I wieś, gm. Ozimek, pow. opolski opolskie - - -
MEIER JOSEF - - 1916-06-16 - Przełęk wieś, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -
MATZKE CARL LANDSTURMMANN VERW.KOMP.8.LDST.J.E.BATL.VI.31 1917-06-16 - Wrocław-Osobowice część miasta Wrocław dolnośląskie 1870-12-12 - -
LEHMANN ARTUR - - 1918-06-16 - Siekierczyn II wieś, gm. Siekierczyn, pow. lubański dolnośląskie - - -
LATTKA WILHELM GEFR. 62 I.R. 1919-06-16 - Rozumice wieś, gm. Kietrz, pow. głubczycki opolskie - - -
LASAREW IWAN GEM./RUSS. I.R.237 1917-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1892 - -
KUSMIN GRIGORI RUSS. INF.REGT.417.KP. 1915-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
KUNZE JOSEF - - 1915-06-16 - Braciszów wieś, gm. Głubczyce, pow. głubczycki opolskie - - -
KULPOK AUGUST - - 1917-06-16 - Poniszowice wieś, gm. Rudziniec, pow. gliwicki śląskie - WIDÓW -
KUKOWKA JOSEF - - 1915-06-16 - Pyskowice miasto, gm. Pyskowice, pow. gliwicki śląskie - - -
KRAWIEC NIKOLAUS LDSTRM K.U.K.J.R.89/2 1917-06-16 - Chełm (lubel.) miasto, gm. Chełm, pow. m. Chełm lubelskie - - -
KRATKI JÓZEF SZER. 5. DYW. TREN.POL.LEG 1917-06-16 - Kraków-Rakowice I (nr 388) część miasta Kraków małopolskie - - tablica
KOVACS ARPAD INFANT. K.U.K. I.R. 51 1915-06-16 - Odrzywół wieś, gm. Odrzywół, pow. przysuski mazowieckie - - -
KOSLORS AUG. - - 1915-06-16 - Michałowice wieś, gm. Lubsza, pow. brzeski opolskie - - -
KOSELLEK WILH. - - 1915-06-16 - Łany II wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
KERN PAUL - - 1915-06-16 - Grzędzin I wieś, gm. Polska Cerekiew, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - WRONIN -
KAROLY FRANZ JNFANTERIST K.U.K.J.R.82/3K 1916-06-16 - Chełm (lubel.) miasto, gm. Chełm, pow. m. Chełm lubelskie - - -
JÜBNER OSK. - - 1918-06-16 - Paszowice wieś, gm. Paszowice, pow. jaworski dolnośląskie - - -
JANIK JOHANN RES. - 1915-06-16 - Cisek wieś, gm. Cisek, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
HÜRCHZING JOHANN TRAINSOLDAT GEB.TRAIN 1916-06-16 - Kraków-Łagiewniki (nr 384) część miasta Kraków małopolskie 1892 STERNBACH -
HÖTZEL ANTON - - 1918-06-16 - Różanka wieś, gm. Międzylesie, pow. kłodzki dolnośląskie - - -
HOHLEMANN ERICH MUSK. 12/R. J. R. 226 1915-06-16 - Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
HERDEN ERICH - - 1915-06-16 - Wrocław-Brochów część miasta, gm. Wrocław, pow. m. Wrocław dolnośląskie - - -
HAUSMANN KARL - - 1918-06-16 - Krzewina wieś, gm. Bogatynia, pow. zgorzelecki dolnośląskie - - -
GYURKOVICS ANTAL INFANT. K.U.K. I.R. 51 1915-06-16 - Odrzywół wieś, gm. Odrzywół, pow. przysuski mazowieckie - - -
GRYGIER WALENTIN UTFFZ 9K R.I.R. 226 1915-06-16 Wola Szydłowiecka Wólka Łasiecka wieś, gm. Bolimów, pow. skieniewicki łódzkie - - -
GRÜNDEMANN EMIL VIZEFELDWEBEL - 1916-06-16 VERMISST Somme  E[is] K[reuz] Rarwino wieś, gm. Białogard, pow. białogardzki (niem. nazwa Rarfin) zachodniopomorskie - Sager-Zagórze -
GÖRLICH JOSEF - - 1916-06-16 - Jarnołtów wieś, gm. Otmuchów, pow. nyski opolskie - - -
GOBOLI GIUSEPPE SOLD. 261.FANT. 1918-06-16 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1894-11-19 - -
GIEBASIEWICZ FRANZ MUSKETIER - 1915-06-16 - Ścinawa II miasto, gm. Ścinawa, pow. lubiński dolnośląskie 1894-03-02 - -
FREYTAG HANS - - 1915-06-16 - Bartoszyce I miasto, gm. Bartoszyce, pow. bartoszycki (niem. nazwa Bartenstein) warmińsko-mazurskie - - -
ERLEBACH JOS. - - 1917-06-16 - Jelenia Góra-Cieplice II miasto, gm. Jelenia Góra, pow. m. Jelenia Góra dolnośląskie - HERISCHDORF -
DORMEIER ERNST MUSK. I.R. 77 1915-06-16 ROSENBERG Olesno I miasto, gm. Olesno, pow. oleski opolskie 1893-03-15 NIEMBURGER -
DIERICH RICH - - 1915-06-16 - Goszczowice wieś, gm. Tułowice, pow. opolski opolskie - - -
CZAIKA PAUL - - 1915-06-16 FRANKREICH Stare Koźle wieś, gm. Bierawa, pow. kędzierzyńsko-kozielski opolskie - - -
CHARIN ANDREI RUSS. INF.REGT.174.15.KP 1917-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie - - -
BOSCHTITSCH DOBROSAW GEM./SER.GEF. - 1917-06-16 LAMSDORF Łambinowice I wieś, gm. Łambinowice, pow. nyski opolskie 1901 - -
BOLTMER PAUL - - 1916-06-16 - Orłowiec wieś, gm. Ladek-Zdrój, pow. kłodzki dolnośląskie 1893-10-21 - -
BLANKSCHEIN PAUL ERS.RES. - 1915-06-16 - Dolsk wieś, gm. Dębno, pow. myśliborski zachodniopomorskie - - Obelisk
BERNOCCO GIACOMO NICOLA SOLD. I.ART. 1918-06-16 - Wrocław I miasto, pow. m. Wrocław dolnośląskie 1894-08-29 - -
BELLERMANN RICHARD - - 1915-06-16 - Niemstów wieś, gm. Lubin, pow. lubiński dolnośląskie - - -
AUST KARL - - 1916-06-16 - Charbielin wieś, gm. Głuchołazy, pow. nyski opolskie - - -
? ? - - 1918-06-16 - Nysa IV miasto, gm. Nysa, pow. nyski opolskie - - -

Powrót do strony głównej